Jak si vybrat jídelní stůl: Na velikosti záleží

29. září 2022
Jak si vybrat jídelní stůl: Na velikosti záležíJak si vybrat jídelní stůl: Na velikosti záleží

Taky si myslíte, že máte všechno „v oku“, neměříte každý centimetr, a pak se občas divíte, jak velký či naopak miniaturní kousek nábytku jste si objednali? To se Vám s jídelním stolem nestane. Bytelný kuchyňský stůl je tepající srdce domu, proto si na jeho výběru dejte záležet. Pomůžeme Vám s tím.

Co strávník, to 60 centimetrů

Standardní prostor, který potřebuje jeden spokojený jedlík, činí 60 centimetrů. Chcete běžně stolovat ve čtyřech, nebo naopak pořídit stůl pro šest osob? Teď je ta správná chvíle se nad tím zamyslet. Hloubka mezi strávníkem a jeho spolustolovníkem by měla být přibližně 40 cm. Rychlým výpočtem by se tedy mohlo zdát, že stůl o rozměrech 180 x 80 cm bude pro 6 osob naprosto dostačující. Ale není tomu tak.

Nezapomněli jsme na něco? Kromě talířů a příborů budete chtít na stůl dávat různé omáčky, dochucovadla, ale mnohdy také mísu s polévkou. Připočítejme si na ně rezervu – a to alespoň 10 až 20 cm. Pohodlný stůl pro 6 osob tak nabírá úplně jiných rozměrů, ideálně 190 až 200 x 90 až 100 cm. Každá rodina má ovšem své potřeby a svá specifika. Měli by jste se proto zamyslet nad tím, co by Vám nejvíce vyhovovalo. Chcete-li vyrobit stůl na přání typických či atypických rozměrů, směle se na nás obraťte.

Chytrá řešení pro malé prostory

Majitelé menších bytů a domků musejí chybějící centimetry často dohnat právě na kreativitě a nápaditých řešeních.

Jedno takové bychom pro vás měli. Pokud Vás trápí nedostatek místa, prohlédněte si stůl Melwin s praktickou jídelní lavicí, která se dá po každém jídle elegantně zasunout pod něj. Tenhle prvotřídní krasavec Vám ušetří spoustu místa a také starostí s usazováním většího množství hostů.


Umíme i stoly s atypickou výškou

Standardní výška stolu bývá obvykle 75 cm. Jenže my lidé obvykle standardních rozměrů nejsme. I když jsou stoly o této výšce odzkoušené a velmi univerzální, najdou se zákazníci, kteří potřebují vyšší stůl na míru. Nebojte se nám ozvat – i v oblasti výšky stolu dovedeme zázraky.


Poslední rada na závěr

Jídelní stůl tvoří pomyslné srdce domu. Každý den se u něj potkáváte a mnohdy u něj strávíte jedny z mála chvilek, v nichž jste během dne se svými blízkými. Proto jeho výběru věnujte náležitou pozornost a vybranému stolu zase laskavou péči. Kompromisní stůl menších rozměrů Vám nikdy neudělá takovou radost jako bytelný kousek, u kterého se vždycky všichni rádi sejdete.

Chcete se nás na něco zeptat? Neváhejte nás kontaktovat

*
*
*
*Proč Wudino


Vybíráme kvalitní 
dubový základ

Každý kus je
řemeslný originál

 Garantujeme záruku 
po dobu 7 let