Jak vybrat nábytek na celý život

15. listopad 2019
Jak vybrat nábytek na celý životJak vybrat nábytek na celý život

Toužíte po kvalitním nábytku na celý život? Věnujte 2 minuty čtením návodu při jeho výběru. Každý, kdo se rozhodne pro koupi luxusního nábytku z masivního dřeva a kovu, by se měl zajímat o skutečně použité materiály a postup výroby. Ne vždy je totiž vše takové, jak na první pohled vypadá.

Není masiv jako masiv

Když se řekne dubová deska 40 mm, tak to nemusí vždy skutečně znamenat dubový masiv v plné tloušťce. Aby mohla být cena pro kupujícího "zajímavá" používají výrobci nezřídka kombinaci dubového masivu v síle 20 mm a pohledové strany stolu se opatří např. 20 mm nalepeným masivem.

Vizuálně sice možná vyhovující varianta, ale prakticky, když si zákazník objednává masiv, tak by měl podle nás dostat opravdu kus pořádného kvalitního dřeva, na kterém řemeslník nešetřil. Proto vyrábíme jedinečé kusy nábytku pro konkrétního klienta ze 100% masivu, který mu bude sloužit desítky let.Poctivá síla kovu

Podobně byste se měli zajímat o materiál kovového podnoží a jeho sílu. Laciná imitace podnoží o síle plechu kolem 1 mm sice opět zlevňuje výrobek, ale i rapidně snižuje kvalitu. Oproti tomu těžší profil o síle stěny alespoň 2 mm dává výrobku téměř nekonečnou životnost.Povrchová úprava kovu

Existuje více možností povrchových úprav kovu. Můžeme jej opatřit práškovým lakem, respektive umělou hmotou, případně syntetickým lakem (pomocí mokrého lakování) nanášeným stříkáním ve dvou vrstvách. Ostatně druhá varianta se používá mimo jiné i u automobilů, vodních turbín a u všech náročných výrobků s požadavkem na dlouhodobou životnost.
Nezávadnost povrchu dřeva

V neposlední řadě je třeba, abyste se zaměřili na nezávadnost ošetření povrchu dřeva. Zejména v případě, že se jedná o jídelní stoly. Ty by měly být opatřeny ochraným nátěrem, certifikovaným pro styk s potravinami. My k ochraně povrchu masivního dřeva používáme kvalitní olej Osmo.


V naší dílně používáme pouze 100% masivní dřevo opatřené zdravotně nezávadným nátěrem olejem Osmo a kvalitní kov o minimální síle stěny 2 mm s lakovaným povrchem ve dvou vrstvách.


Máte zájem o kvalitní kus nábytku, který vám vydrží celý život?


Hotový nábytek Výroba na zakázku